Himalájska soľ čierna jemná 250g

 

Čierne zafarbenie tejto soli je spôsobené obsahom oxidu železa. Obsah síry spôsobuje, že soľ dá jedlu jemnú korenistú a zároveň dymovú chuť. Chuť tejto čiernej soli pripomína chuť vajíčok, aj preto sa často používa ako ich náhrada.

Dostupnosť Na dotaz
€2,55
Kód tovaru 179
Značka BiOrganik
Webová stránka značky biorganik.hu/index.php/en/
Kategória soľ
Položka bola vypredaná...
 

Pozitívne vlastnosti čiernej HIMALÁJSKEJ soli

Táto pôvodom Indická soľ je známou odrodou indických sopečných kamenných solí. Je najviac využívaná v Indii, Pakistane a vo svete tými, ktorí poznajú jej hlavné benefity.

V Indii je čierna soľ často predpisovaná pacientom s vysokým krvným tlakom, alebo tým, ktorí vyžadujú stravu s nízkym obsahom soli v strave. Nakoľko čierna Himalájska soľ obsahuje málo sodíka, narozdiel od bežnej soli tak nezvyšuje krvný tlak. Bežne sa čierna soľ používa na liečbu pálenia záhy alebo črevných plynov. V jednoduchosti povedané, táto soľ výborne poskytuje podporu pre náš tráviaci systém.

1. Zdravá alternatíva k morskej soli

V súčasnosti sa s bežnou soľou stretávame v každodennom živote. Nájdeme ju v obrovskom spektre potravín a pokrmov. Vo väčšine prípadov však ide o jodizovanú alebo tiež morskú soľ. Predávkovanie ze bežnej soli sa preto stáva bežným problémom, ktorý môže viesť až k problémom so štítnou žľazou či dokonca k vysokému krvnému tlaku. Dve najnebezpečnejšie chemikálie obsiahnuté v morskej soli sú práve jodid draselný a kremičitan hlinitý.Avšak, čierna soľ je naopak skvelou alternatívou k jodizovanej soli a tu sú niektoré z jej hlavných výhod:

- Výrazne dokáže predchádzať problémom s artritídou prípadne zmierňuje jej príznaky

- Predchádza problémom s paralýzou

- Znižuje riziko vysokého krvného tlaku

- Napomáha problémom s impotenciou

Nutričné hodnoty/ 100g:

Energia: 0kJ/ 0kcal

Tuky: 0g

Sacharidy: 0g

Cukor: 0g

Bielkoviny: 0g

Soľ: 92,8g

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s podmienkami používania .