Cícer veľký kráľovský 5kg

Cícer kráľovský s plodom o veľkosti 9mm v balení 5kg ponúka výborný pomer kvality a tej najlepšej ceny na trhu.

Momentálne nedostupné
Kód: 1463
Značka: TRS
€15,99
Kategória: Strukoviny
Hmotnosť: 5 kg

Kvalitu a cenu cíceru určuje veľkosť plodu. Markantný rozdiel spoznáte ešte pred samotnou prípravou jedla. Cícer kráľovský je už po namočení ďaleko mäkší než štandardný cícer o veľkosti 5-7mm. Po uvarení je cícer kráľovský 9mm úplne schopná nahradiť konzervovaný cícer, ktorý kvôli svojej charakteristike veľa kuchárov využíva na výrobu napríklad hummusu.

Cícer, čiže hrach rímsky, obsahuje veľké množstvo kyseliny listovej a minerálov (napríklad železo, draslík, horčík, vápnik a zinok). Pomáha znižovať cholesterol v krvi a vďaka vysokému obsahu vlákniny napomáha zdravému tráveniu. O cícere sa hovorí, že je schopný vegetariánom nahradiť mäso. Cícer namočený vo vode má jemnú konzistenciu a chutí ako čerstvý hrášok.

Použitie: Je vhodná na prípravu indických kari (Chana masala), polievok, do šalátov za studena, vegánskych nátierok (napr. Hummus) alebo na prípravu vegánskych vyprážaných guličiek zvaných falafel. Dobre sa hodí k ryžovým pokrmom a kuskusu. Naklíčený cícer je cenným doplnkom do šalátov a polievok.

Doporučený spôsob prípravy: Cícer je nutné pred prípravou namočiť na niekoľko hodín. Vodu po namáčaní zlejte a cícer dajte variť do čistej nesolenej vody. Varte asi 1,5 hodiny, pokiaľ nie je celkom mäkký. Počas varenia občas premiešajte a zoberte bielu penu, ktorá sa utvorí na hladine.

Tip: zliatu vodu po namočení cíceru nevylievajte, je možné ju vyšľahať rovnako ako bielka z vajíčok a využiť ju predovšetkým pri pečení.

ŠPECIFIKÁCIA:
Zloženie: cícer celý 9mm
Objem: 5kg
Vyrobené v Indii.

NUTRIČNÁ A ENERGETICKÁ HODNOTA:
Výživové údaje na 100g:
Energetická hodnota: 1456kJ / 364kcal
Tuky: 6g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 1g
Sacharidy: 61g, z toho cukry: 11g
Bielkoviny: 19g
Soli: Stopové množstvá
Vláknina: 17g