Himalájska soľ ružová jemná 1000g

Himalájska soľ sa ťaží ručne v hĺbke 400-600m v baniach, ktoré boli uchránené pred nežiadúcim či už priemyselným alebo prírodným znečistením. Hneď po vyťažení sa soľ očistí a následne sa vysuší na slnku. Potom ako sa vysuší je rozdelená podľa farby krištáľov.

Momentálne nedostupné
Kód: 170
€2,50
Kategória: EXOTICKÉ POTRAVINY

Na porovnanie, himalájska soľ oproti klasickej kuchynskej soli obsahuje 84 rôznych minerálnych látok. Soľ je nepostrádateľná pre správne fungovanie nášho organizmu a preto je práve himalájska soľ najlepšou alternatívou oproti bežnej kuchynskej soli.

Himalájska soľ môže nadobúdať rôzne farby od bielej, cez ružovú až po čiernu. Farby sa líšia podľa obsahu jednotlivých minerálov. Hlavným benefitom himalájskej soli je to, že táto soľ je bez akýchkoľvek prísad, nie je rafinovaná a taktiež ani umelo bielená.

Himalájska soľ sa môže použiť na dochutenie akéhokoľvek jedla, je vhodnou náhradou kamennej alebo morskej soli. Navyše je skvelá aj ako soľ do kúpeľa pre detoxikáciu organizmu

Účinky a benefity Himalájskej soli:

  • Pôsobí prečisťujúco na žalúdok a črevá.
  • Pravidelnou konzumáciou upravuje krvný tlak.
  • Zmierňuje príznaky astmy a iných dýchacích ochorení  a pomáha v boji s rôznymi druhmi alergií.
  • 10 % roztok je vhodný na čistenie rán, pokožky
  • Pozitívne účinky na zuby – 26 % roztok. Pomocou himalájskej soli môžete behom 1 mesiaca odstrániť zubný kameň
  • Detoxikácia tela – kúpeľom v minimálne 1 % roztoku –  Kúpeľ musí trvať aspoň 40- 60 minút a musí byť dodržaná teplota vody minimálne 37 stupňov, v opačnom prípade soľ neprenikne cez otvory v koži do vášho tela.
  • Zrýchlené hojenie – čerstvé rany do 3,5 % roztoku, ináč do 10 % roztoku - týka sa aj jaziev, zápalov, bolestí kĺbov, prechladnutia, nádchy, chrípky.
  • Pokožka tváre – 1% roztokom denno denným umývaním vyhladíte vrásky, odstránite akné a iné problémy na vašej tvári. Umytú tvár je potrebné neutierať, ale nechať soľ zaschnúť na pokožke.

Nutričné hodnoty/ 100g:

Energia: 0kJ/ 0kcal

Tuky: 0g

Sacharidy: 0g

Cukor: 0g

Bielkoviny: 0g

Soľ: 99,5g