Kokosové mlieko 21% 200ml

M & S kokosové mlieko s 21% tuku. Vhodné pre vegánov aj osoby citlivé na laktózu.

Skladom
Kód: 1989
Značka: M&S
€2,90
Kategória: EXOTICKÉ POTRAVINY
Hmotnosť: 0.2 kg

M & S kokosové mlieko je vyrobené vždy len z prvej extrakcie očistenej kokosovej dužiny z kokosových orechov. Orechy sa spracovávajú najneskôr do 2-3 týždňov po zbere a extrakcia musí prebehnúť v rovnaký deň, kedy je orech rozbitý a dužina očistená. Jediné kokosové mlieko v balení pre domácnosť, ktoré neobsahuje chemické zahusťovadlo živočíšneho pôvodu E435.

Vďaka obsahu 21% tuku sa blíži kokosovej smotane, ktorá má medzi 22-23% tuku a vďaka tomu sa ho pri varení spotrebuje menej.

Poznáme "cestu" nášho kokosového mlieka od vysokých stromov, na ktorých kokosy rastú, cez farmára, ktorej rukami prejdú, k továrni, ktorá funguje na princípoch trvalo udržateľného rozvoja až po cenu Monde selection udelenú kuchármi Michelinských reštaurácií, ktorú naše mlieko získalo v rokoch 2017- 2019.

Použitie: ako základ omáčok, karí a polievok predovšetkým v ázijskej kuchyni, ale tiež do dezertov, pudingov, koktailov a ako náhrada do jedál, kde je vyžadované mlieko, ale aj maslo alebo iné tuky. Je vhodné pre vegetariánov a vegánov a osoby citlivé na laktózu.

 

ŠPECIFIKÁCIA:

Zloženie: kokosový extrakt 70%, voda, xanthan

Objem: 200ml

Vyrobené v Malajzii.

NUTRIČNÁ A ENERGETICKÁ HODNOTA:

Výživové údaje na 100 ml:

Energetická hodnota: 875 kJ / 209 kcal

Tuky: 21 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 19 g

Sacharidy: 2,5 g, z toho cukry: 2,5 g

Bielkoviny: 1,8 g

Soli: 0.07 g

 Chefshop_grafika_piktogramy_garancia_ChefparadeChefshop_grafika_piktogramy_veganChefshop_grafika_piktogramy_vegetarian

Späť do obchodu