Ľanový olej BIO 250ml

Ľanový olej je získavaný priamo zo semienok ľanu siateho, ktorý je pestovaný v ekologickom poľnohospodárstve a patrí k najstarším úžitkovým rastlinám na svete. Semienka sú následne šetrne lisované pri nízkych teplotách maximálne do 40°C.

Vypredané
Kód: 416
€5,49
Kategória: EXOTICKÉ POTRAVINY

Tento BIO panenský ľanový olej je bohatým zdrojom omega3 i vzácnych esenciálnych nenasýtených mastných kyselín, a to predovšetkým kyseliny alfa-linolénovej, ktoré obsahuje viac ako 55%. Práve esenciálne mastné kyseliny veľmi priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny systém, cievy a pomáha znižovať krvný tlak. Ľanový olej napomáha pri čistení pečene a obličiek, pôsobí protizápalovo a zároveň posilňuje imunitu aj celý pohybový systémŽeny ľanový olej veľmi ocenia predovšetkým pri menštruačných problémoch.

BIO panenský ľanový olej je vhodné používať aj na vonkajšie použitie. Olej pekne zjemňuje a zvláčňuje tvrdú, suchú a popraskanú kožu. Ľanový olej pomáha regenerovať kožu po ožarovaní a zároveň znižuje tvorbu lupín.

Skvele sa hodí aj pre studenú kuchyňu na dochutenie hotových jedál. Výborne sa hodí aj ako zálievka do zeleninových šalátov a nátierok. Olej nie je určený pre smaženie, pečenie a varenie. Nezahrievajte!

Zloženie : BIO panenský ľanový olej z prvého lisovania za studena.

Skladovanie : 5 - 10°C, v suchu a v tme.

Nutričné hodnoty:

Energia: 3700 kJ/ 900 kcal; Tuky 100 g (z toho nasýtené mastné kyseliny: 8,6 g; mononenasýtené mastné kyseliny: 19,1 g (z toho kyselina olejová: 19,1 g); polynenasýtené mastné kyseliny: 71,7 g (z toho kyselina linolová: 15,9 g; kyselina alfa-linolenová: 55,8 g)); Sacharidy: 0 g; Bielkoviny: 0 g; Soľ: 0 mg.