Tamarind concentrate 200g

Tamarind koncentrát je čistý vysoko kvalitný koncentrát tamaríndu indického. Ide o zdravú alternatívu octu, či citrónovej šťavy.

Momentálne nedostupné
Kód: 212
Značka: Heera
€2,49
Kategória: EXOTICKÉ POTRAVINY
Hmotnosť: 0.2 kg

Je bohatý na vlákninu, obsahuje bielkoviny, má vysoký obsah vápnika, fosforu, železa a vitamínu C. Tamarind je veľmi náročný na dovoz, preto je koncentrát vynikajúcou alternatívou čerstvého plodu. Jedlám dodáva typickú sladkokyslú chuť.

Tamarinda pasta je trikrát silnejšia ako prírodný tamarind, jedná sa o lepkavú tmavú pastu bez semien alebo vlákien a zlomkov strukov. Ideálne na prípravu indických a malajských pokrmov, hodí sa k príprave špeciálnych korenených omáčok a tiež osviežujúcich nápojov (vzhľadom k obsahu kyselín pôsobí ľahko laxatívne), na prípravu čatní a do ryžových a zeleninových pokrmov alebo kuracieho karí, k dusenej zelenine, do dezertov, marmelád, rôsolov, kyslých polievok, do pokrmov z morských plodov (najmä garnátov). Z tamarínd sa pripravuje aj tradičná a veľmi populárna tamarind omáčka, ktorá sa dochucuje rôznym korením a chilli. Tamarind koncentrát je na prípravu omáčky ideálny.

ŠPECIFIKÁCIA:

Zloženie: tamarind koncentrát

Objem: 200g

Krajina pôvodu: India

NUTRIČNÁ a ENERGETICKÁ HODNOTA:

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota: 1004 kJ / 240 kcal

Tuky: 0 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g

Sacharidy: 59 g, z toho cukry: 31 g

Bielkoviny: 2,5 g

Soli: 0,05 g

Späť do obchodu